Taxi- historia i trochę ciekawostek

ź mimo to jednak znaczenie ma dotarcie na miejsce o właściwym czasie.Mały autobus- mikrobusMikrobus...? autobus niewielkich rozmiarów, przeznaczony do przewozu na miejscach siedzących od 9 do 20 pasażerów, nie licząc kierowcy (wed

Dodane: 12-11-2015 12:41
Taxi- historia i trochę ciekawostek Przemieszczanie się w wielkim mieście to nie małe wyzwanie i dla władz miasta i dla przyjezdnych. Wiadomo, że można podróżować na dużo sposobów i zróżnicowanymi środkami transportu, np. mimo to jednak znaczenie ma dotarcie na miejsce o właściwym czasie.

Mały autobus- mikrobus

Mikrobus...? autobus niewielkich rozmiarów, przeznaczony do przewozu na miejscach siedzących od 9 do 20 pasażerów, nie licząc kierowcy (według niektórych autorów, do 17 osób)1. Mikrobusy, zwłaszcza starsze, projektowane i wytwarzane były często z użyciem podzespołów samochodów osobowych, jak silniki, układ napędowy i zawieszenie kół (np. polski ZSD Nysa). Większe pojazdy unifikowane są często z lekkimi samochodami ciężarowymi (dostawczymi)/

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrobus


Przewóz dla specjalnych gości

Transport luksusowym samochodem dla gości biznesowych zza granicy z pewnością zrobi lepsze wrażenie niż zwykła taksówka klasy C. Kiedy w grę wchodzą interesy to nie można oszczędzać i warto pokazać się z najlepszej strony.

Taki transport z lotniska na lotnisko, albo na miejsce spotkania to dobra alternatywa dla komunikacji miejskiej, która bywa zawodna. Pociąg czy autobus może się zwyczajnie spóźnić, albo ulec poważnej awarii, przez co można nie zdążyć na ważne spotkanie, czy spóźnić się na lot. Dlatego też taka usługa dostępna jest na rynku, więc znaczy, że jest na nią popyt.


Nowoczesne podejście taksówkarzy

Transport osobowy, a w tym także taxi to nieodłączny element komunikacji w miastach i pomiędzy nimi. Co prawda ostatnio częściej korzysta się z własnego auta, jednak sprawa wygląda inaczej w przypadku podróży na lotnisko. Parking lotniskowy jest horrendalnie drogi i taniej wychodzi po prostu zamówić sobie transfer na lotnisko.

Teraz większość firm oferuje również płatność kartami i w zagranicznych walutach, co wydaje się być logicznym następstwem przewożenia zagranicznych pasażerów, których wg. pracujących w branży, przybywa z roku na rok.